Uz Svjetski dan čitanja naglas i Valentinovo

LJUBAV U NARODNOJ PJESMI

Učenici 6.razreda sudjelovali su u projektu Spasimo od bijede Bijednu Maru istražujući motiv ljubav u hrvatskoj narodnoj pjesmi. Uživali su u radosti čitanja naglas čitajući ljubavne narodne pjesme. Ilustrirali su odabranu pjesmu u obliku slikovnice, izradili čestitke za Valentinovo sa stihovima iz narodnih pjesama te istražili koje se riječi često ponavljaju u narodnoj pjesmi i odredili im značenje.

Ovim aktivnostima obilježen je Svjetski dan čitanja naglas (2.veljače) i  Dan zaljubljenih (14.2.).

učiteljica Neva Strizrep

Valentinovo.pptx (5.02 MB)

objavio: Jelena Žagrović   datum: 17. 2. 2022.