Tragovi prošlosti u očima naših petaša

Temu Prvog projektnog dana Raznolikost prošlosti učenici petih razreda u pratnji svojih razrednika T. Šute, A. Dukić, A. Bašić, M. Mandić i predmetnih učitelja Z. Balića i M. Juričić povezali su s Godinom čitanja.

Svi zajedno, učenici i učitelji, vodili su se pričama i legendama o kraljici Jeleni i kralju Zvonimiru te su posjetili Šuplju crkvu i saznali nešto novo o razdoblju u kojem su oni živjeli. Vrijeme provedeno u Šupljoj crkvi u predivnoj prirodi koja nas je okruživala jako brzo je prošlo. Svi su nešto novo naučili i međusobno se družili. Nakon toga slijedio je odlazak u kino na projekciju animiranog filma Avanture obitelji Bigfoot.

Svi smo uživali, zabavili se te na kraju zaključili da ćemo i dalje čuvati i pokušati unaprijediti kulturnu baštinu koju nam je naš Solin ostavio u nasljeđe.

Razrednici petih razreda

objavio: Jelena Žagrović   datum: 22. 10. 2021.