Putevima „Bijedne Mare“

Dio učenika naše škole proteklu je subotu proveo na Tvrđavi Klis. Izlet je organiziran u okviru projekta „Spasimo od bijede Bijednu Maru“, uz podršku Centra izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije.

Neobično je i zanimljivo što su u ovoj terenskoj nastavi sudjelovali učenici različitih razreda, od 5. do 8., iz jedne i druge smjene. Naime, pridružili su nam se učenici Povijesne grupe, Dramsko-recitatorske grupe te grupe „Mladi u očuvanju kulturne baštine“, uz sve one  koji su otprije iskazali interes za sudjelovanjem u projektu. Dočekali su nas članovi Povijesne postrojbe „Kliški uskoci“ koji su učenike proveli tvrđavom uz zanimljiva predavanja o njezinoj povijesti. Nakon stanke za odmor i užinu, učenici su sudjelovali u radionici izrade suvenira i vježbali gađanje lukom i strijelom. Uvježbavši, započelo je dogovoreno natjecanje među grupama učenika, a osim u gađanju lukom i strijelom, natjecali su se u kvizu o poznavanju likova i događaja iz djela „Bijedna Mara“, u igri „Pogodi tko sam“ i „Alias“, naravno s pojmovima iz spomenutoga djela. Nismo izbjegli ni „pripetavanje“ nakon kojega je pobjedu i nagradu odnijela ekipa „plavih“: Mira Aužina, Branimir Borčić, Antonia Božić Juras i Zoran Jakić. Na izletu nas je pratio i Jakov Teklić, fotograf Solinske kronike, koji nam je izradio dojmljive fotografije, dragocjene za konačnu prezentaciju projekta.

Vi zasad možete uživati u fotogaleriji koju su snimili naši osmaši: Mia Ćenan, Nina Lučić i Andi Rajčević.

učiteljica Hrvatka Kuko

objavio: Jelena Žagrović   datum: 1. 4. 2022.