preskoči na sadržaj
Vijesti

“ Inovativni pristupi učenju i poučavanju za školu budućnosti” , Erasmus+, KA1

Na sjednici Učiteljskog vijeća održanoj 6. travnja 2018. godine, učiteljica engleskog i njemačkog jezika te koordinatorica projekta Vanja Fazin, učiteljice razredne nastave Atanasija Bilić i Jelena Biskupović, učiteljica hrvatskog jezika Nataša Botica, učiteljica engleskog jezika Nina Dupor Marović i učitelj geografije Marko Mašina održali su diseminaciju svojih mobilnosti u sklopu školskog projekta Inovativni pristupi učenju i poučavanju za školu budućnosti u okviru programa Erasmus+, Ključna aktivnost 1: Mobilnost u svrhu učenja za pojedince.

Fotografije


Iza naziva ovog projekta krije se želja da  na razini škole stvorimo okruženje koje kod učenika potiče kreativnost i samostalno učenje, dok istovremeno podržava učenje i rad s drugima, učinkovit pristup informacijama kroz unaprjeđenje informacijske i digitalne pismenosti te izražavanje uporabom novih tehnologija. Uvidjeli smo kako je za ostvarivanje  navedenog  potrebno poboljšati razinu kompetencija učitelja te ih osposobiti da na učinkovit  način koristite nove  metode i tehnologije kako bi učenicima omogućili stjecanje kompetencija  za cjeloživotno učenje. Nadalje, želimo poboljšati suradnju  i partnerske odnose na svim razinama  jer su oni  preduvjet razvoja suvremene škole, u čemu vidimo pogodnosti za sve dionike odgojno-obrazovnog procesa. Osmislili smo projekt pod nazivom „Inovativni pristupi učenju i poučavanju za školu budućnosti „  koji uključuje sljedeće ciljeve: 

 

1.Osmišljavanje i razvoj pedagoškog modela za učenje usmjereno na učenika. Ovakav  cjeloviti model obuhvaćao bi predmetnu i razrednu nastavu, odnosno učenike od prvog do osmog razreda i povezivanje po vertikali kako bismo mogi pratiti razvoj i napredak učenika od trenutka kada dođe u našu školu do trenutka kada je napusti.

2. Razvijanje suradnje i partnerstva

Smatramo da je ključ u ostvarenju naših ciljeva suradnja.  Ovo se odnosi na različite vrste suradnje i partnerskih odnosa: učenika s učenicima drugih zemalja, međusobnu suradnju učitelja unutar kolektiva i s kolegama učiteljima iz drugih sredina i zemalja, suradnju s roditeljima te s lokalnom i međunarodnom zajednicom.

3. Poboljšanje obrazovnih kompetencija i stručnosti učitelja za poučavanje usmereno prema učeniku  i integriranje koncepta kontinuiranog i cjeloživotnog usavršavanja učitelja i stručnih suradnika

Cilj nam  je da učitelji i stručni suradnici naše škole kontinuirano usavršavaju svoje praktične i profesionalne vještine, metodlogiju učenja i poučavanja  te proširuju znanja o obrazovnim politikama i odgojno- obrazovnim sustavima u Europi. Kroz kontinuirano i cjeloživotno usavršavanje učitelja i stručnih suradnika osigurali bismo da naši djelatnici idu u korak s novim metodama i pristupima u nastavi  što će se izravno odraziti na poboljšanje kvalitete nastave te imati velik pozitivan utjecaj na učenike, njihovu motivaciju i rezultate.

3.1. Razvijanje elektroničkog repozitorija pedagoških sredstava (kao podcilj)

 Sudjelovanja na stručnim usavršavanjima omogućit će učiteljima pristup novim resursima i materijalima, odnosno poučiti ih kako kreirati vlastite materijale sukladno vlastitom kontekstu i potrebama. Ovakvi materijali mogli bi se trajno pohranjivati, koristiti i obogaćivati te staviti drugim učiteljima na raspolaganje.

 

 

 

 

Učitelji su odabrali sljedeća stručna usavršavanja:

 

  1. Tablets and Smartphones: using mobile devices as educational tools, DublinUporaba tableta, laptopa i moblinih uređaja u nastavi, tzv. mobilno učenje, Vanja Fazinić
  2. Project based learning, Firenca Učenje i poučavanje temeljeno na projektnoj nastavi, Nataša Botica
  3. Integrating creativity and innovation into teaching, Firenca–  integriranje kreativnosti i inovativnih rješenja u poučavanje, Jelena Biskupović
  4. The Best Web Solutions for the Classroom, Barcelonaintegriranje web alata i platformi u svakodnevno poučavanje, Atanasija Bilić
  5. There’s an App for That!, Firenca –  Uporaba interaktivnih web alata i aplikacija u obrazovne svrhe, Nina Dupor Marović
  6. Flipped Classroom, Firenca – metoda „obrnute učionice“, Marko Mašina
  7. Benchmarking general course, Finska i Estonija- praćenje nastave i organizacije rada u finskim i estonskim školama te  PISA program, Vanja Fazinić

 

U svojim izlaganjima učitelji su predstavili suvremene metode poučavanja i alate koji učenje i poučavanje usmjeravaju prema učeniku. Objasnili su kako koristiti nove IKT tehnologije u odgojno-obrazovnom procesu kako bi se postigla bolja uključenost učenika i interaktivnost u učenju čime se ostvaruje veća motiviranost i uspjeh učenika u savladavanju nastavnih sadržaja.

 



Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju
objavio: Jelena Žagrović   datum: 16. 4. 2018.

UPIS U 1. OSNOVNE

e-Upisi u srednje škole - CARNET

Obavijest 4. ožujka- Terminko. VAŽNO! Poštovani roditelji, termin sistematskog pregleda prije upisa u prvi razred osnovne škole kod školskog liječnika birate sami, preko ove poveznice. 

Obavijest 27. veljače 

.......................................

Poštovani roditelji! Ove školske godine upisi u osnovnu školu odvijat će se preko Nacionalnog informacijskog sustava za upise. Roditelji trebaju podnijeti prijavu za upis djeteta od 22. veljače do 31. ožujka 2024. preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/     

Prijave za upis djece s već utvrđenim teškoćama bit će otvorene ranije, od 1. veljače do 31. ožujka 2024., na istoj poveznici.

U sustav za elektroničke upise u OŠ ulazi se preko portala e-Građani. Roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal, trebaju se javiti školi kojoj pripadaju prema upisnom području, početkom mjeseca ožujka - točne termine ćemo staviti naknadno. 

Informacije o terminima testiranja i pregleda školskog liječnika roditelj će dobiti naknadno, prema uputama na ovome oglasnom mjestu.

 

Priloženi dokumenti:
UPISI u OS.pdf


UPISI U SREDNJU

Image preview

Prijeve za individualna savjetovanja CISOK-a (Centar za informiranje i savjetovanje u karijeri): cisok-split@hzz.hr

Moj izbor: Upitnik interesa i kompetencija.  

Brošure.

Pravilnik o elementirma i kriterijima za izbor kandidata za upis u 1. srednje. 


PREHRANA

Upite o prehrani možete uputiti na email školske pedagoginje: zvjezdana.atlaga@skole.hr

Kraljica Voća 

Kraljica voća viđena u društvu njegovog veličanstva von Strudela od Sira. 

 


Prijevoz učenika putnika

školski kombi | roditelji.me

Polazak učenika u školu  s autobusne stanice je u 7.45 sati u jutarnjoj smjeni, a u poslijepodnevnoj smjeni u 13.45 sati.
Povratak učenika iz škole je ove školske godine organiziran svaki dan nakon 5. i 6. sata u obje smjene i autobus polazi 5 minuta nakon sata.


Savjetovalište

VAŽNO!  Učenik može prestati pohađati nastavu izbornog predmeta Informatike, Njemačkog ili Talijanskog jezika nakon pisanog zahtjeva roditelja koji se mora dostaviti Učiteljskom vijeću nakon završetka nastavne godine, a najkasnije do 30. lipnja tekuće godine u skladu sa člankom 27. stavkom 5 Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi. U zahtjevi ne morate navoditi razloge ispisa. 

Mentalno zdravlje i razvoj socioalno-komunikacijskih kompetencija materijali za Satove razrednika i za roditelje.

Pravobraniteljica za djecu 

Smjernice strategija učenja, za učenike 7. i 8. razreda 

Smjernice za učenje za roditelje koji žele motivirati svoju djecu.
 

Tableti

Dragi učenici, termin za prijavu kvara i preuzimanje tableta je:

SMJENA B

UTO  3. školski sat

VAŽNA NAPOMENA: pri prijavi kvara donijeti SVE što ste dobili s tabletom (kutiju, punjač...) a pri pruzimanju tableta donijeti Carnet lozinku i korisničko ime.

 


Udžbenici i drugi obrazovni materijali

Ovdje možete vidjeti popise udžbenika i drugih obrazovnih materijala koji će se koristiti u našoj školi u šk. god. 2023./2024.

Udžbenike nabavlja škola, a sredstva za njih osigurava  Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Druge obrazovne materijale i pomoćna nastavna sredstva nabavlja škola, a sredstva za njih osigurava Grad Solin i Općina Klis.


SafetyNet

Provjerite svoje znanje o sigurnosti na internetu klikom na sliku!


eTwinning

E-dnevnik

Raspored sati
Priloženi dokumenti:
Smjena A.pdf
Smjena B.pdf


SafetyNet

SafetyNet je zabava za cijelu obitelj! Igrajući kviz učite o sigurnosti, ponašanju na Internetu, društvenim mrežama i ostalim temama. Materijali uz kviz prilagođeni su uzrastu od 5. do 8. razreda, ali su korisni i svima ostalima koji žele proširiti svoje znanje.


Tražilica

Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji


Pitanja i odgovori
 Naslov: FAQ

  • Naj 10 pitanja

  • Nedavna pitanja

  • Arhiva pitanja

Korisni linkovi
edukativne stranice
 • portal škola
 • wikipedia
 • MZOS
 • AZOO
 • Centar Izvrsnosti Sp...
 • Carnet

Dnevni tisak





preskoči na navigaciju