Na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Splitu 19. rujna svečano je otvoren projekt BizLabJunior, inovativna poslovna akademija za mlade lidere namijenjena učenicima viših razreda četiriju osnovnih Eko-škola iz Kaštela i Solina. Projekt provodi Ekonomski fakultet u Splitu u suradnji s glavnim partnerom Cemexom Hrvatska, s ciljem razvoja poslovnih vještina i poduzetničkog duha kod mladih. Voditeljice projekta su prof. dr. sc. Ana Rimac Smiljanić i izv. prof. dr. sc. Sandra Pepur,

Svečanosti su prisustvovali dekan Ekonomskog fakulteta izv. prof. dr. sc. Vinko Muštra, član Uprave Cemexa Hrvatska Joško Težulat, prorektor Sveučilišta u Splitu za infrastrukturu Nikša Jajac, ravnatelji Eko-škola OŠ Don Lovre Katića, OŠ Vjekoslava Paraća, OŠ kneza Mislava i OŠ kraljice Jelene te predstavnici županije, Grada Kaštela i Grada Solina.

Kroz dvanaest modula koji će trajati do travnja iduće godine, projekt BizLabJunior omogućit će učenicima stjecanje ključnih znanja iz područja održive ekonomije, financija, poduzetništva, menadžmenta, marketinga i digitalizacije. Također, pružit će im jedinstvenu priliku za rano uspostavljanje kontakata s lokalnim tvrtkama i razvijanje poslovnih kompetencija koje će im pomoći u budućim karijerama. Posjetima renomiranim tvrtkama kao što su Cemex Hrvatska, AD Plastik, Tommy, Stella Croatica i OTP banka, učenici će steći praktična iskustva i dobiti uvid u stvarne poslovne procese, što će im pomoći u razvoju inovativnih ideja koje će predstaviti na završnom natjecanju iz održivog poduzetništva.

Iz naše škole sudjeluje 11 učenika: Stipe Jurić – Pešić, Lana Skračić, Gloria Dabney, Marta Kljaković – Gašpić, Dominik Pelivan, Jelena Brko, Marieta Dževrnja – Viro, Ema Fadić, Jelena Pelivan, Luka Galić i Marino Čudina, ravnateljica Anđelka Slavić te učitelji Tomislav Šuta i Marina Lovrić.

Tomislav Šuta i Marina Lovrić

UPUTE ZA RODITELJE BUDUĆIH PRVAŠA ( E-UPISNICE )

Poštovani roditelji, upisnice su kreirane i tijekom dana bi vam trebale biti dostupne na sučelju portala e-građani. Na Vašem sučelju pojavit će se ime Vašeg djeteta te narančastim slovima oznaka „Upisnica kreirana“. Zatim trebate...