Misija i vizija škole

VRIJEDNOSTI

Vjerujemo da naši međusobni odnosi koje imamo s ostalim sudionicima odgojno – obrazovnog procesa (učitelji, roditelji, učenici, lokalna zajednica), odražavaju naša zajednička načela koja ocrtavaju osebujan identitet naše škole.

• odgovornost
  • identitet
  • povjerenje
  • kreativnost
  • tolerancija
  • cjeloživotno učenje

VIZIJA

Vizija naše škole je odgoj i obrazovanje sretnog, uspješnog i odgovornog učenika koji stječe znanja, razvija stavove i vještine u poticajnom okruženju uz podršku učitelja i svih ostalih dionika odgojnoobrazovnog procesa (roditelja, lokalne zajednice). Istodobno oživljavamo tradicijske vrijednosti i čuvamo kulturnu i prirodnu baštinu, svjesni da bez brige o okolišu i poštivanja prošlosti nema sretnog puta u budućnost.

MISIJA

U pozitivnoj školskoj klimi i kulturi profesionalno se razvijamo kako bismo mogli odgovoriti zahtjevima suvremene škole. Suradnjom svih dionika omogućiti razvitak sredine u kojoj će se dijete osjećati sigurno, zadovoljno i voljeno. Sredini koja će poticati razvoj svih njegovih potencijala korištenjem suvremenih metoda i načina rada. Svoju misiju škola ostvaruje kroz obvezne, izborne predmete, brojne izvannastavne aktivnosti, njegovanjem nacionalnog identiteta ugradnjom sadržaja baštine u obrazovne sadržaje.

CILJ

Stjecanje trajnog i primjenjivog znanja kojeg će učenik koristiti u životu. Osposobiti učenika za rad rukama, cjeloživotno učenje i osobni razvoj:

• povećanje kvalitete i učinkovitost nastave te tako omogućiti učenicima upis u željene srednje škole
  • poboljšati razvoj osam temeljnih kompetencija za cjeloživotno obrazovanje
  • u nastavni proces uvoditi suvremene metode poučavanja
  • razvijanje partnerskih odnosa s roditeljima
  • prevencija i smanjenje postotka nasilja među djecom
  • profesionalni razvoj (kontinuirano i kvalitetno stručno usavršavanje djelatnika škole)
  • razvoj ekološke svijesti kod svih dionika odgojno-obrazovnog procesa
  • projektnom nastavom poboljšati kompetencije incijativnosti i poduzetnosti, financijske pismenosti u primarnom obrazovanju
  • osvješćivanje važnosti estetskog uređenja škole (interijera i eksterijera)