MEĐUNARODNI DAN BROJA PI

U 6.d razredu obilježili smo međunarodni dan broja PI. Međunarodni dan broja PI slavi se 14.3. jer su 3,1 i 4 najznačajnije znamenke jedne od najpoznatijih matematičkih konstanti koja iznosi PI=3.14.

Pi, često predstavljen grčkim slovom π, je omjer opsega kruga i njegovog promjera. Za svaki krug, duljina ruba kruga je nešto više od tri puta veća od promjera.

Jedan od najvećih fizičara Albert Einstein rođen je 14. ožujka 1879. godine.

Dan π se od 1988. godine  obilježava voćnom pitom, pizzom ili bilo kojim jelom okruglog oblika.

Učenici su pripremili zabavne i edukativne prezentacije uz glazbu s temom broja PI. Izradili su plakate, uredili učionicu i na kraju se počastili slatkišima i keksima okruglog oblika.

razrednica Anela Prkić

objavio: Jelena Žagrović   datum: 30. 3. 2022.